Nereye Gidelim: Karavan Modelleri

Karavan Modelleri

Seyahat amacınıza göre kullanmanız gereken karavan modelleri de farklılık gösterebilir. Uzun yolculuklar için motokaravan modellerinden birini, kısa süreli seyahatlerinizde ise çekme karavanı tercih edebilirsiniz.

Çekme karavana göre ulaşım açısından daha çok kolaylık sağlayan motokaravanın geniş fiyat aralığında pek çok çeşidi bulunur. Küçük bir minibüsten yapılan yapılan motokaravan daha ucuz iken, travego bir karavan daha maliyetlidir.

Karavan modellerini motokaravan, çekme karavan ve ahşap karavan olarak üç farklı şekilde kategorize edebiliriz.

Motokaravanlar

Motokaravanlar; ön kısmı minibüs, otobüs gibi araçlardan oluşan arka bölümü de vagon tipinde dizayn edilen araçlardır.

Çekme Karavanlar

Çekme karavanlar, araçların arkasına halatla bağlanan gezici kabinlerden meydana gelmektedir. Fiyat bakımından motokaravanlardan daha uygun maliyete sahip olan bu araçlar kendi içinde 750 kg altı ve 750 kg üstü olmak üzere 2’ye ayrılır.

Çekme karavan 750 kg altında ise normal araç ehliyeti ile ruhsata gerek kalmadan trafiğe çıkılır. Fakat karavan ağırlığı 750 kg üstünde ise bunun için O2 onay belgesi almalı ve BE türü ehliyetiniz olmalıdır.

Ahşap Karavanlar

Ahşap karavanlar için uygun maliyetli ikinci eviniz diyebiliriz. Hem de hiç bir imar derdiniz olmadan!

Çekme Karavan 0

Türkiye’deki Karavan Çeşitleri / Türleri

Karavan, kendi içinde farklı çeşitleri / türleri olan araç tipidir. Türkiye’de seyahat amacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz karavan modelleri de farklılık gösterebilir. Uzun yolculuklar için motokaravan modelleri, kısa süreli seyahatlerde çekme karavan modelleri daha...

İlham Verecek Ahşap Karavan Modelleri 0

Ahşap Karavan: Hem ev hem de araç

Ahşap olarak tasarlanan taşınabilir ev fikri yani ahşap karavan fikri insanın doğayla kucaklamak için ürettiği doğal bir ihtiyacın sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Dünyada yaşamın var olmasından bu yana yeryüzü, üzerinde yaşayan canlılara barınmaları için...