Gökyüzünde Süzülen Uçurtmalar

Eski bir halk sanatı olarak kabul edilen uçurtma, Çin’de bin yıllık bir geçmişe sahip. Çin’in çeşitli bölgelerinde çok sayıda uçurtma sevenler, uçurtma yapıp uçurtarak hem kendilerini eğlendiriyor hem de geleneksel uçurtma yapımını geliştirmeye devam ederek bu eski halk sanatını canlandırıyorlar.

Günümüzde bir spor dalı olarak kabul edilen uçurtma uçurtmak, insanlar tarafından hala çok seviliyor. Rüzgarın dans ettirdiği uçurtmaları gökyüzünde seyretmek insana tarifi olmayan bir mutluluk hissi veriyor.

Dünya çapında da büyük bir eğlenceye dönüşen uçurtmalar hakkında kadar merak ettiğiniz pek çok şeyi burada sizlerle paylaşacağız.

Kitap Önerisi:

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları…

Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı’nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…

Bu alanı dilerseniz boş bırakabilirsiniz.
Bu alan zorunlu değildir. İçeriğiniz yayınlandıktan sonra sizi bilgilendirmek için kullanılacaktır.
Eklemek istediğiniz yazının başlığını giriniz
Eklemek istediklerinizi yukarıdaki alana giriniz.