Paraşütçülük ve Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü, uçmak için en basit hava aracıdır. Uçmak için rüzgar, ağırlık ve pilotun kas gücüne gereksinim vardır. Nedendir bilinmez ama çoğu kişi uçmayı ölümle eş değer tuttuğu için korkmaktadır. Belki de bu korkunun sebebi uçmanın doğamıza aykırı olmasındandır. Ancak pek çok kişi yamaç paraşütü ile uçma konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olmadığından uçmanın ona vereceği özgürlüğü devamlı erteler. 

Yamaç paraşütü ile uçarken kurallara uyar, kaliteli malzeme kullanır ve uygun havada uçarsanız tehlikeyi en aza indirebilir ve oldukça güvenli ve keyifli bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz.  Hiç uçmamış biri iseniz bu konuda uzman ve lisans sahibi pilotlar ile bu zevki yaşayabilirsiniz.

Yamaç paraşütü ile ilgili merak ettiğiniz bir çok konu bu sayfada paylaşılmaktadır. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

Film Önerisi:

The Bucket List (2007)

Son 10 yılın en iyi komedi filmleri listelerinde sıklıkla yer alan The Bucket List komedi filmi olsa bile bizim yeniden düşünmemize neden olacak soruları soruyor.

Usta oyuncular Jack Nicholson ile Morgan Freeman’ı bir araya getiren The Bucket List’te hayatları bir hastane odasında kesişen iki yaşlı insanın maceralarını izliyoruz.

Aşağıda Şimdi ya da Asla (The Bucket List) filminden bir kesit bulunuyor.

Tahtalı köye gitmeden önce herkesin cevaplaması gereken sorular 🙂
  • Hayatında hiç mutluluğu yakaladın mı?
  • Hayatın başkalarına mutluluk getirdi mi?

 

Bu alanı dilerseniz boş bırakabilirsiniz.
Bu alan zorunlu değildir. İçeriğiniz yayınlandıktan sonra sizi bilgilendirmek için kullanılacaktır.
Eklemek istediğiniz yazının başlığını giriniz
Eklemek istediklerinizi yukarıdaki alana giriniz.