Nereye Gidelim: İzmir

İzmir İlçeleri

İzmir SVG Haritasıİzmir SVG Haritası; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Cumaovası (Menderes), Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla

İzmir Hakkında Kısa Bilgi

İzmir’in günümüzden tahminen 8-9 bin yıl öncesinde Neolitik dönem olarak kabul edilen zaman diliminde Bornova’da bulunan Yeşilova’da kurulduğu düşünülmektedir.

İzmir’in sağlık konusunda, kentin tarihi geçmişinden gelen termal turizmi ve günümüzde büyük ilgi gören üçüncü yaş turizmi ile dünyanın önde gelen şehirleri arasındadır.

Ayrıca kent; fuarlar ve etkinlikler ile kongre turizmi, eşsiz kültürel mirası ile kültür turizmi, limancılık geçmişi ile kruvaziyer turizmi sektörlerinde ileri seviyelere gelmiş durumda.

Türkiye'nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları 0

Türkiye’nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Türkiye’deki ücretsiz kamp alanları o kadar fazla ki en iyilerini sizler için derlemeye çalıştık. Herkes biliyor ki Türkiye, pek çok kişinin tüm güzellikleriyle faydalanabileceği bir coğrafyada bulunuyor. Havası, denizi, güneşi ve doğası ile Türkiye...

0

Alaçatı Sörf Cenneti

Bir zamanlar oldukça sakin bir balıkçı köyü olan Alaçatı, keşfedilmesinden bu yana tam bir sörfçü cenneti konumunda.