Nereye Gidelim: Burdur

Burdur İlçeleri

İl Haritası; Ağlasun, Altınyayla (Dirmil), Bucak, Burdur, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova

Burdur Hakkında Kısa Bilgi

Yazılı bir çok kaynak ve arkeolojik olarak elde edilen kanıtlar, antik dönemde Pisidia diye bilinen bu bölgede yer alan Burdurda, Paleolitik Çağdan bu yana insanların yaşadığını göstermektedir.

Yeşilova ilçesi, Başkuyu köyündeki kaya resimlerine bakılırsa Paleolitik Çağda bu bölgede ilk insanın varlığına işaret eden deliller bulunmaktadır.

Türkiye’nin Göller Yöresinde yer alan illerimizden birisi olan Burdur’da 25’ten fazla antik kent ve ören yeri, 50’ye yakın höyük ve tümülüs bulunmaktadır.

Toprağında tarih kokan bu şehir; Frig, Roma, Bergama Krallığı ve Bizans dönemlerini yaşamış bir kenttir. Burdur’un tarihi evleri, konakları ve antik kentleri şehrin en çok öne çıkan özellikleridir.

Türkiye'nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları 0

Türkiye’nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Türkiye’deki ücretsiz kamp alanları o kadar fazla ki en iyilerini sizler için derlemeye çalıştık. Herkes biliyor ki Türkiye, pek çok kişinin tüm güzellikleriyle faydalanabileceği bir coğrafyada bulunuyor. Havası, denizi, güneşi ve doğası ile Türkiye...