Gezilecek Yerler

İnsanoğlu uzayda yeni gezegenler araya dursun, henüz evimiz dediğimiz dünyamızda bile kendi gözlerimizle canlı canlı göremediğimiz pek çok yer var. Amacımız; gözlerimizi bu dünyaya kapamadan yerküre üzerindeki gezilecek yerler hakkında farkındalık yaratmak ve varlığından bile bihaber olanları bilgilendirmektir.

Biliyoruz ki; tarih boyunca bir çok medeniyete kucak açmış, coğrafyasının konumu nedeniyle dünyanın en önemli geçiş yollarından biri olan Anadolu toprakları, bu medeniyetlerin izlerini üzerinde taşıyor. 

Aynı hedefle; Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken, geçmişten günümüze ayakta kalmayı başarmış gezilecek muhteşem yerleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sizleri Türkiye’de kuzeyden güneye, doğudan batıya kadar mutlaka görülmesi gereken yerleri yaşamaya ve tarihe tanıklık etmeye davet ediyoruz.

Web sitemizde, yerküre üzerinde gezilecek yerler hakkında pek çok bilgiye ulaşacak belki de oralara gitmeye karar vereceksiniz. 

Sonraki tatil planlarınıza bu yerleri de dahil etmeyi unutmayın!

Kitap Önerisi:

Türkiye’de Görülecek 123 Yer

Türkiye’nin en görülmeye değer kentlerini, kasabalarını, köylerini ve anıtlarını zengin bilgilerle aktaran bu kişisel seçki, zevk sahibi gezginler için dört dörtlük bir rehber niteliğinde. Türkiye’yi otuz yılı aşkın bir süredir gezmekte olan Russell, hem söz konusu durakları ilk kez ziyaret edecekler için mükemmel bir yol arkadaşı olmayı, hem de konunun uzmanlarını ilgilendirecek bilgiler sunmayı başarıyor.

Türkiye’de Görülecek 123 Yer, İstanbul’dan güney kıyılarına, Kapadokya’dan Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının önemli anıtlarına ve Antikçağ’ın Hellenistik, Roma, Bizans, Ermeni ve Gürcü sit alanlarına, bu büyüleyici coğrafyayı bütün zenginliğiyle tanıtan özlü bir rehber.

Bu alanı dilerseniz boş bırakabilirsiniz.
Bu alan zorunlu değildir. İçeriğiniz yayınlandıktan sonra sizi bilgilendirmek için kullanılacaktır.
Eklemek istediğiniz yazının başlığını giriniz
Eklemek istediklerinizi yukarıdaki alana giriniz.