Nereye Gidelim: Balıkesir

Balıkesir İlçeleri

Balıkesir HaritasıBalıkesir SVG Haritası; Ayvalık, Balıkesir, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk

Balıkesir Hakkında Kısa Bilgi

Balıkesir ili, Türkiye’nin kuzeybatısındaki yer alan hem Marmara Denizi’ne hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan Marmara Bölgesi’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehridir.

Balıkesir; Marmara ve Ege Bölgesine kadar uzanan kıyıları, barındırdığı jeotermal kaynakları, biyolojik zenginliği ve tarihsel dokusunu bir arada harmanlayarak ziyaretçilerine sunan güçlü bir turizm kentidir.

0

Türkiye’deki Doğa Harikası Kanyonlar

Türkiye’nin her köşesi cennet kadar muhteşem doğa harikası yerlerden oluşuyor. Türkiye’de kanyon denince en çok akla gelen ve en çok gezilen kanyonların bir listesini sizler için derledik.

0

Cunda Adası Gezi Rehberi

Cunda Adası; Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan üç büyük ada olan Gökçeada, Bozcaada ve Uzunada’dan sonra gelen dördüncü büyük adadır. Rumların tarihte Kokuluada (Moshinos) diye isimlendirdikleri Cunda, çam ve zeytin ağaçlarıyla ünlenmiş tam bir cennet köşesidir.