Nereye Gidelim: Bursa

Bursa İlçeleri

Bursa HaritasıBursa SVG Haritası; Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım

Bursa Hakkında Kısa Bilgi

Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa’nın tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve bir çok kent merkezinden ulaşım kolaylığı nedeniyle ilgi çekici şehirlerden birisidir.

Ekonomik açıdan da Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan şehir, kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokakları ile yerli ve yabancı turistlere görülecek birden çok yer sunmaktadır.

Tarihte Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti  olan kent, günümüzde Marmara bölgesinin ikinci büyük ili ve Türkiye’nin en önemli birkaç sanayi kentinden biri konumundadır.

Bursa’da ve şehir çevresinde MÖ 4000’lerde yerleşim yerlerinin varlığına rastlanmıştır. Ancak kesinleşmiş kayıtlar MÖ 700’lere dayanmaktadır. Bulunan en eski arkeolojik kalıntılar Yenişehir yakınlarındaki Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar’dadır.

0

Türkiye’deki Kayak Merkezleri ve Kayak Yapılacak Yerler

Kış turizmi için çokça ilgi duyulan Türkiye’deki kayak merkezleri hakkındaki bilgileri yeniden derledik. Tanıtım videolarını özellikle izlemenizi öneriyoruz. Bu videolar kayak merkezleri hakkında oldukça aydınlatıcı bilgileri barındırmaktadır.

0

Türkiye’deki En Çok Gezilen Doğa Harikası Şelaleler

Türkiye’nin her köşesi cennet kadar muhteşem doğa harikası yerlerden oluşuyor. Sizler için Türkiye’deki şelaleler listesinde ilk akla gelen, en çok tercih edilen, en kısa zaman zarfı içinde sizlerin de gitmek isteyeceği 15 adet şelaleyi...