Nereye Gidelim: Doğu Anadolu

Doğu Anadolu Bölgesi Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi; 14 adet şehir, 125 adet ilçe barındırmaktadır. Yüzölçümü bakımından en büyük il Erzurum, en küçük il Iğdır şehridir. En fazla ilçe Erzurum ilinde varken, en az ilçe Iğdır ilinde bulunmaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesi illeri nelerdir?

Doğu Anadolu illeri: Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van

Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Bölgesi, 150.210 km²’lik bir alan sahip olan Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden birisidir. Anadolu topraklarındaki konumu doğuda olduğu için Birinci Coğrafya Kongresi’nce 1941 senesinde bu şekilde isimlendirilmiştir. Türkiye’nin nüfus yoğunluğu ve nüfusu en az olan bölgesidir.

0

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali

Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde her sene düzenli olarak kış oyunları festivali yapılmaktadır. 2015 yılından bu yana düzenlenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, katılımcılarına oldukça eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

0

Munzur Kültür ve Doğa Festivali

Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Tunceli Belediyesi tarafından 1999 senesinden beridir düzenli olarak her yıl düzenlenmektedir. Festival programında; paneller, söyleşiler ve film gösterileri yapılacaktır. Ayrıca çeşitli inanç yerlerine ziyaretler de gerçekleştirilecektir. 2020 yılındaki Munzur...

0

Türkiye’deki Kayak Merkezleri ve Kayak Yapılacak Yerler

Kış turizmi için çokça ilgi duyulan Türkiye’deki kayak merkezleri hakkındaki bilgileri yeniden derledik. Tanıtım videolarını özellikle izlemenizi öneriyoruz. Bu videolar kayak merkezleri hakkında oldukça aydınlatıcı bilgileri barındırmaktadır.

0

Türkiye’deki Doğa Harikası Kanyonlar

Türkiye’nin her köşesi cennet kadar muhteşem doğa harikası yerlerden oluşuyor. Türkiye’de kanyon denince en çok akla gelen ve en çok gezilen kanyonların bir listesini sizler için derledik.

0

Türkiye’deki En Çok Gezilen Doğa Harikası Şelaleler

Türkiye’nin her köşesi cennet kadar muhteşem doğa harikası yerlerden oluşuyor. Sizler için Türkiye’deki şelaleler listesinde ilk akla gelen, en çok tercih edilen, en kısa zaman zarfı içinde sizlerin de gitmek isteyeceği 15 adet şelaleyi...